Вибираємо Трюкові самокати для дітей. Особливості та відмінності

13.10.2020

Більшість людей упевнена, що самокат - цей простий засіб пересування, представлений рамою, кермом і колесами. Проте такий транспорт може бути різних видів.
 
Нині самокаты дозволяють не лише їздити по місту, але і пересуватися по рельєфній поверхні і навіть виконувати складні трюки. У останньому випадку йдеться про трюковий самокат. Такий простий, але максимально міцний транспортний засіб, повинно відрізнятися максимальною міцністю. Адже при стрибку навантаження на нім збільшується іноді більш ніж в три рази.
 
Трюковий самокат створений виключно для екстремального катання. Це не складаний транспорт, але його конструкція міцна, дозволяє витримати близько 100 кг Головною відмінністю транспортного засобу являється легкість і компактність. Це бездоганний варіант для агресивного катання і освоєння трюкових елементів.
 
Основа - суцільнолита, міцна, сталева. Хоч можливі варіанти із скловолокна або алюмінію. Колеса - завжди невеликі, для необхідної маневреності. Грипсы - протиковзкі і тверді. Підшипники - найвищої якості, для максимально швидкого розгону. Кермо - нерегульоване, широке. На транспортному засобі передбачаються хомути, що обертаються на 360⁰, що дозволяє виконувати різні трюки.
 

Критерії вибору трюкових самокатів

Насамперед звертають увагу на вагу транспортного засобу. Він безпосередньо впливає на манеру їзди. Новачкам підійде варіант до трьох кілограмів. Він допоможе легше виконувати трюків. Стрибуни, які катаються в парках, можуть вважати за краще і важчі варіанти до 4,5 кг
колеса трюкового самокату та особливості, як правильно вибрати трюковий самокат
 
Оптимальний розмір коліс - 100-125 мм (у звичайних самокатов цей показник близько 200 мм). Цей параметр впливає на стабільність, маневреність і швидкість пересування. Новачки віддадуть перевагу варіанту 100-110 мм для максимальної стійкості, професіоналам підійде і самокат з діаметром до 125 мм.
 
Зносостійкі колеса виконують в основному з поліуретану, жорсткістю 72-93А. Це забезпечить плавний і м'який хід. За швидкість пересування відповідають підшипники, позначення яких ABEC 3, 5, 7, 9. Вище індекс - більше швидкість.
 
Найважливіша складова коліс - диски. Для виконання елементарних трюків новачки віддають перевагу пластиковим варіантам. Досвідченим райдерам варто вибрати алюмінієві вироби. У кожному з випадків потрібна повністю цілісна рама без зайвих деталей і доладних механізмів.
 
На трюкових самокатах не регулюється висота керма. Її підбирають по зростанню райдера. Оптимальне положення керма - приблизно в районі талії. Не менш важлива компресія, яку утримує хомут. Це ціла система, що змикає вилку і кермо. Уникнути виникнення люфта і хитання керма дозволить надійний, міцний механізм.
 
Розмір деки, тобто платформи, на якій стоїть райдер, підбирають по стилю катання. Стритерам підійдуть широкі варіанти для зручного ковзання по перилах. Райдерам, що віддає перевагу для виконання трюків паркам, - на довгі, вузькі деки. При виборі платформи ногу ставлять діагонально на деку. Ступня повинна поміщатися повністю.
 

Рекомендації по катанню на трюкових самокатах

Як правило, знайомство з агресивним катанням починають після шести років. Над усе до початку їзди добре розім'ятися. Це стане запорукою безпечного катання. Якщо своєчасно не розігріти м'яза, великий ризик травми або розтягування зв'язок. На початкових етапах не варто приступати до виконання важких трюків. Доцільно відпрацювати техніку перед тим, як переходити до серйозних прийомів.
 
Трюкові самокаты не бажано використати в негоду. Навіть найбільш дорогі колеса погано переносять воду. Катання на мокрому асфальті небезпечно. Великий ризик падіння при поворотах. Взимку краще віддати перевагу критим майданчикам.
 
Як новачкам, так і професіоналам настійно рекомендується використати шолом, а також захисне спорядження. Це забезпечить максимальну безпеку при катанні і дозволить отримати задоволення від захоплюючого процесу агресивної їзди або виконання певних трюків.