Бензопилу вже давно звели в ранг «must have» кожного поважаючого себе хазяїна. Без неї практично не обійтися під час ремонтних і будівельних робіт, в процесі прирікаючи дерев і, звичайно ж, при заготівлі дров.
Основні різновиди
Сучасний ринок пропонує широкий асортимент моделей бензопил. Умовно вони діляться по типу (побутові, професійні і напівпрофесійні), а також по сфері використання і конструктивним особенностям.Валочние пилки. Виходячи з назви, можна зробити висновок, що вироби призначені для розкряжування та валки дерев. Ці бензопили відрізняються найбільшою потужністю і досить великою вагою. Конструкції укомплектовані ланцюгами підвищеної продуктивності, а також шинами метрової довжини. Деякі моделі забезпечені поворотною шиною і довгими ручками, які дозволяють стоячи виробляти валочні запіли.Універсальние пилки. Найбільш поширені моделі бензопил. Представлені побутовими, напівпрофесійними і професійними виробами. Дачники доглядають за садом і заготовляють дрова. Лісоруби і працівники комунальних сервісів з їх допомогою обрізають гілки, розбирають завали і вирізують сушняк. Їх також вважають за краще рятувальники, лісники, дорожники, мисливці і рибакі.Компактние пилки. Так звані пили для догляду за кронами дерев. При видаленні пошкоджених дерев і в процесі кронування роботи зосереджені на сходах, висячи на мотузку або на автовишці, при цьому тримаючи інструмент однією рукою, використовуючи другу, щоб утриматися. Для такого роду ситуація і були розроблені «одноручние» вироби. Насправді ручок дві, проте, на відміну від класичного дизайну, рукоятка для правої руки знаходиться зверху, завдяки чому центр ваги зміщений під ручку. Пили «однорічного» типу мають компактні габарити і легкі вага, тому є улюбленим інструментів туристів, рибалок і охотніков.Совети щодо вибору бензопили
Вважається, що основними характеристиками, на які слід звертати увагу при виборі бензопили, є: Ресурс роботи
Саме так фахівці трактують проміжок часу до першого капітального ремонту агрегату. Ресурс залежить від правильного вибору режиму роботи, масла і наявності перевантажень.
Потужність
Чим могутніше агрегат, тим він активніше і важче і тим більший обсяг навантажень він зможе витримати.
Спосіб гасіння зворотного удару
коли пила і деревина нарешті зустрічаються, інструмент відкидає назад. У сучасних виробах ця проблема легко вирішується двома способами: за допомогою захисного сектора і інерційного гальма. У першому випадку руки надійно захищені спеціальним надягнутим на кінець вироби щитком, в той час як у другому агрегат зупиняється в момент, коли починається пиляння. Антивібраційна система
Під час покупки слід перевіряти агрегат на наявність антівібратора, а також його надійність. Для цього слід перевірити інструмент на надійність, потримавши його у включеному стані деякий час.