Монтажні пили
Для серійної нарізки труб, металевого профілю, арматури та лози своє застосування знаходять відрізні верстати по металу або, як їх нерідко величають, монтажні пили. Даний вид виробів, як правило, встановлюють на виробництві, в майстернях, на будівельних майданчиках, а також під час проведення різного роду монтажних робіт.
Як працює монтажна пила?
Виріб складається зі спеціальної платформи, оснащеної відрізним дисковим кругом, який, під час обертання, відпилюють заготівлю, закріплену на робочому столі. Більшість моделей монтажних пив використовують для виконання прямих різів, однак деякі моделі оснащені спеціальними лещатами, за допомогою яких можна міцно зафіксувати ту чи іншу деталь для здійснення пропила під кутом.
Різновиди виробів
За типом приводу монтажні пили представлені двома видами виробів: з ремінним приводом
з прямим пріводом.Первое виріб відрізняється найбільшою надійністю, оскільки з його допомогою можна запобігти перевантаженню двигуна під час проведення тривалих робіт. Так, ремінь буде повертатися досить просто, а навантаження на двигун, в свою чергу, не буде подаватися. З цієї причини, відрізний верстат, оснащений ремінною передачею, не тільки прослужить довго, але і обійдеться трохи дорожче, ніж вироби, забезпечені прямим приводом.
Ключові параметри вибору
1. Глибина різу
Даний параметр визначає диск відрізний пили, а також конструктивні особливості агрегату. Потрібно відмітити, що різні моделі монтажних пив мають значення глибини різу в межах від 100 до 140 міліметрів. Для того, щоб здійснити різання труб невеликого діаметра і арматури достатньо придбати монтажну пилу з глибиною різу до 120 міліметрів. А ось для нарізки профілю підійде виріб з глибиною різу в 130-140 міліметрів.
2. Потужність
Різні моделі монтажних пив можуть бути забезпечені двигуном, потужність якого знаходиться в межах 700-2600 Вт. Важливо пам'ятати, що чим потужніший агрегат, тим більший рівень навантажень він здатний витримати. А впоратися з робочими навантаженнями дозволяє електронна система, що підтримує постійні обороти двигуна, зокрема, під час розрізання широких і товстостінних заготовок.