Що таке гравер?
Гравер являє собою пристрій, застосування якого дозволяє майстру-гравера з легкістю працювати з пластиком, металом і іншими матеріалами.
Види обладнання
1. Гравер по металу використовують для полірування і зачистки виробів, виготовлених з латуні, стали, а також дорогоцінних металів. Він також застосуємо для виконання написів і декоративних візерунків. Мініатюрні роботи з каменем, керамікою і склом будуть виконані точно і в строк із застосуванням гравера.
2. Електричний гравер по дереву використовують в столярних майстерень. За допомогою насадок, гравер дозволяє вирізати невеликі фігурки, тонкі візерунки з фанери, а також справлятися з декоративною обробкою меблів.
На що звернути увагу при виборі інструменту? Вага і ергономіка
Вага гравера знаходиться в межах від менш 1 кілограма до 8 кілограм. Мінімальна вага рекомендується для тих, хто планує довго тримати гравер в руці. Зверніть увагу на збірку моделі, якість виконання виробу, а також матеріал, з якого він виконаний. Чи зручно змінюються насадки? Чи можна надіти на гравер гнучкий вал? Чи надійно закріплений шнур живлення? Чи є спеціальні скоби для підвішування?
Шум і вібрація
Низький рівень шуму притаманний конструкцій з компактними габаритами і вагою. Підходить для використання в будинку (сусіди будуть спокійні). Відсутня сильна вібрація.
Тепловиділення і електротехнічні характеристики
На різних моделях потужність двигуна варіюється в межах 100-2000 більш Вт. Більш потужні прилади використовують, як правило, в професійній сфері.
Робоча напруга
Існують вироби, що працюють від 220-30 В. Є такі, які працюють на зниженій напрузі від спеціального блоку живлення, який слід підключити до розетки (220 В). Потужність конструкцій, що відносяться до першого типу, вище.
Робоча частота
Для Європи з СНД частота становить 50 Гц.
Число оборотів
У гравера частота обертів становить 10 000-35 000 оборотів в хвилину . На малих обертах проводиться зачистка пофарбованих поверхонь і робота з різного роду пластмасами. Відрізні роботи і заточка - тільки на максимумі.
Тепловиділення
Мова йде про тепло, яке виділяється під час роботи електродвигуна. Сверхдопустімое виділення тепла може стати причиною поломки вироби. Температура всередині двигуна може підвищуватися в трьох випадках: перевищення допустимого струму, порушення умов зовнішнього охолодження, підвищення допустимого моменту на валу.